5 סימנים שלא כדאי לך להתקרב לחתול שלך עכשיו

5 סימנים שלא כדאי לך להתקרב לחתול שלך עכשיו

🐱חתולים הם חיות מחמד רגישות ביותר - לריח לא מוכר, לאנשים זרים, לסביבה לא מוכרת ונבהלות בקלות מרעש קטן, לכן לא צריך לקפוץ כשהחתול נבהל אך חשוב מאוד לזהות את הסימנים המעידים על פחד על מנת להבין את חתולך טוב יותר.
אז הנה חמישה סימנים שהחתול שלך מפוחד ולא כדאי להתקרב אליו עכשיו!
סימן מס' 1: משמיע קולות של נמר
כאשר חתולך מרגיש מפוחד, בין אם כאשר "אויב חתול" חדש נכנס למשפחה או שהוא נמצא בסביבה לא מוכרת ומאיימת מבחינתו (למשל אצל הוטרינר), החתול מרגיש צורך להראות שהוא "מפחיד" (בכל זאת נמר קטן), ולכן עשוי להשמיע קולות שנשמעים כמו קולות של נמר ונחש ביחד על מנת להפחיד ולנסות להרחיק את הגורם שמפחיד אותו.
סימן מס' 2: חושף שיניים
בהמשך לקולות הנמר שאתם בטח מכירים, כאשר החתול מרגיש חשש או פחד, הוא חושף את השיניים החדות שלו על מנת להרחיק את הגורם המפחיד. הסיבה להצגה וחשיפת השיניים היא בעיקר כדי להראות לצד השני שהוא לא מפחד ממנו ולתפוס שליטה. חשיפת השיניים קורית בעיקר כאשר החתול נמצא במצב של היתקלות קרובה מדי.
סימן מס' 3: אוזניים נצמדות לאחור וישרות
כשאוזני החתול שלך נוטות אחורה, זהו סימן שהוא לא במצב רוח טוב. כשאוזני החתול נצמדות לאחור זה סימן שהוא מפוחד, האוזניים הישרות והצמודות מסמנות לאויב שלו שהוא דרוך ומוכן להתקפה. לטובתכם, אל תנסו ללטף אותו עכשיו!!!
סימן מס' 4: מקמר את הגב
כשהחתול מקמר את גבו ומרים את זנבו בצורה של סימן שאלה זה הזמן לליטוף חם, אך אם החתול מקמר את גבו ומרים את זנבו למעלה, זה סימן שהוא מפוחד. כנראה שהוא ראה משהו שהפחיד אותו.
סימן מס' 5: זנב נפוח "בין הרגליים"
מכירים את הביטוי "ברח עם הזנב בין הרגליים"? מי לא.? למעשה המשפט הזה נוצר בין השאר בגלל החתולים. כשהחתול מפוחד הזנב שלו נהיה נפוח ומסומר וכאשר הוא בורח הזנב שלו נכנס בין רגליו. בפעם הבאה שהזנב של החתול שלכם מתנפח תדעו שמשהו הבהיל אותו, האמת שזה די מצחיק.
למדתם משהו חדש על החתול שלכם? פרגנו לנו בלייק 👍😽
חזרה לבלוג

השאר תגובה

שים לב, התגובות צריכות לעבור אישור לפני שהן מתפרסמות.