10 סימנים לכך שהחתול שלך לא במיטבו

10 סימנים לכך שהחתול שלך לא במיטבו

כבעלי חתולים אוהבים ואחראים, מחובתנו להבטיח את בריאותם ורווחתם של חברינו מהרגע שהחלטנו לאמץ אותם. חתולים הם אלופים בהסתרת אי נוחות ומחלות כך שבדיקות שגרתיות פעם בשנה הן חיוניות עבור הבריאות הכללית של חתולינו.
 לעתים קרובות מציגים חתולים סימנים עדינים לכך שמשהו עלול להיות לא בסדר. זיהוי הסימנים  הללו בשלב מוקדם יכול להיות משמעותי לבריאות חתולך.
ריכזנו לכם 10 סימנים לכך שהחתול שלכם לא מרגיש היטב -

שינויים בהרגלי האכילה
אובדן תיאבון פתאומי או עלייה בולטת בצריכת מזון יכולים להעיד על בעיות בריאותיות שונות.
עקבו מקרוב אחר הרגלי האכילה של החתול שלך וצפו בשינויים פתאומיים היכולים לאותת על אי נוחות או מחלה.

שינה עודפת
אם חתול שפעם היה פעיל ושובב הופך פתאום לרדום בצורה משונה יוצאת דופן, ישן יתר על המידה ומגלה עניין מועט בסביבתו, זה יכול להיות סימן שמשהו לא בסדר.
אמנם, חתולים ישנים באופן טבעי הרבה, אך עלייה דרסטית בדפוסי השינה עלולה להיות סיבה לדאגה.

הימנעות מאינטרקציה
חתולים שבדרך כלל נהנים מאינטראקציה אבל פתאום נסוגים או מתחבאים יכולים לנסות לתקשר שהם לא מרגישים טוב. הם עשויים לחפש בדידות כמנגנון התמודדות כאשר הם לא מרגישים במיטבם.

הקאות או שלשולים
הקאות או שלשולים עשויים שלא להיות מדאיגים אם מדובר בתקרית חד פעמית אבל אם הם הופכים תכופים או נמשכים, זה יכול להצביע על מצוקה במערכת העיכול או בעיות בריאותיות בסיסיות אחרות הדורשות טיפול.

שינויים בהרגלי הטיפוח
אמנם חתולים מטופחים ומבלים כמחצית מהזמן בטיפוח עצמי, אך אם חתולים מתלקקים יתר על המידה, באופן אובססיבי באזור אחד, הדבר יכול להיות סימן לגירוי בעור או לאלרגיות.

שינויים בהרגלי השתייה
עלייה מופרזת בצריכת המים או לחלופין חוסר רצון פתאומי לשתות עלולים להצביע על בעיות כמו מחלת כליות, סוכרת או מצבים רפואיים אחרים. במקרה זה ניתן להיעזר במזרקת מים המגרה את החתול להתקרב ולשתות

יללות שונות
חתולים משתמשים לעתים קרובות ביללות על מנת לתקשר. אם החתול שלך משמיע קולות יללה שונים או אם הוא מיילל יותר מדי או בכלל לא, זה יכול להיות אינדיקציה למצוקה או אי נוחות.

שינויים בארגז חול
שינויים בהרגלי ארגז החול יכולים להעיד על בעיה בדרכי השתן או בקיבה. אם אין צואה בארגז הדבר יכול להעיד על בעיה בקיבה, הטלת שתן מחוץ לקופסה יכולה להעיד על בעיות בדרכי השתן.

ריח פה
ריח רע מהפה אצל חתולים עשוי להצביע על בעיות שיניים או בעיות אחרות כמו מחלת כליות.
טיפול שיניים קבוע ובדיקות שגרתיות יכולים לעזור לשמור על בריאות הפה של החתול שלך.

שינויים פיזיים
ירידה בלתי מוסברת במשקל, נפיחות, גושים, בליטות או שינויים במרקם הפרווה יכולים להיות סימנים למצבים בריאותיים בסיסיים. בדוק באופן קבוע את גופו של החתול שלך וגלה על שינויים פיזיים שאולי לא שמת לב אליהם.

חשוב לציין שסימנים אלו יכולים להשתנות בהתאם לחתול, לגזע שלו ולגילו. אם אתה מבחין באחד מסימני האזהרה הללו נמשך יותר מיום או יומיים, מומלץ להתייעץ עם וטרינר. טיפול וטרינרי בזמן יכול לסייע באבחון הבעיה והתחלת טיפול מתאים, ולהגדיל את סיכויי ההחלמה מהירה.

חזרה לבלוג

השאר תגובה

שים לב, התגובות צריכות לעבור אישור לפני שהן מתפרסמות.