מאכלים מסוכנים לחיות המחמד שלנו שיש בכל בית

מאכלים מסוכנים לחיות המחמד שלנו שיש בכל בית

גם אתם נותנים לחיות המחמד שלכם לנשנש מהאוכל שלכם? תקראו את המאמר הזה עד סופו.
החתולים שאנו כ"כ אוהבים הם חלק (דומיננטי) מהבית ומהמשפחה ולא פעם אנו נותנים להם "לטעום" ממנות האוכל שלנו, אך לפני שאנחנו נותנים להם מאכלים שנראים לנו, כבני אדם, תמימים לחלוטין, כדאי שתדעו על המאכלים שעשויים לגרום להם לבעיות בריאותיות רציניות.

מאכלים מסוכנים לחתולים שלנו


להלן מאכלים שנראים לנו תמימים ויכולים להיות קטלניים עבור חברינו החתוליים:

ענבים וצימוקים-
אמנם פירות אלו נחשבים לבריאים עבור בני אדם, אך עבור חתולים הם יכולים להיות קטלניים. תיאוברומין, פרוקטוז ורמות הסוכר הגבוהות בענבים עשויים לגרום להפרעות במערכת העצבים ולאי-ספיקת כליות אצל החתול.

שוקולד-
אף על פי ששוקולד הוא כנראה הדבר הכי טעים בעולם הוא לא ממש ידידותי לחתולים. מצוי בו חומר התיאוברומין שנמצא בקקאו וגורם לכאבי בטן ובמצבים חמורים לאפילפסיה אצל חתולים ובעלי חיים.

בצל ושום-
בצל ושום יכולים בהחלט להיות רעילים לחתולים. הם מכילים חומרים שמפריעים לייצור של תאי דם אדומים אצל החתול וגורמים לאנמיה.

אלכוהול-
אפילו בכמויות קטנות, אלכוהול במזון או בשתייה עשוי לגרום להרעלה חמורה לחתולים. הגוף שלהם אינו מסוגל לעכל את האלכוהול.

קפאין-
קפאין, הנמצא בשוקולד, בקפה ובמשקאות אנרגיה, גם הוא מהווה סכנה פוטנציאלית. במינון מסויים, עשוי לגרום להתקפים, קצב לב מהיר ורעידות.

מוצרי טבק וניקוטין-
במחקרים רבים הוכח כי ספיגה של טבק או חשיפה לניקוטין יכולה לגרום לאנמיה, בעיות במערכת העיכול, בעיות במערכת העצבים, בעיות במערכת הלב והריאות, ואף מקרים של מוות אצל חתולים.

קסיליטול-
תחליף סוכר הנמצא במסטיקים ובמגוון מזונות, עשוי לגרום להפרעות באספקת אינסולין ולגרום לירידה חדה ברמות הסוכר בדם.

צמחים-
למרות שחתולים מוצאים בצמחים עניין רב, הצמחים אינם ידידותיים במיוחד לחתולים. צמחים כמו הפילודנדרון, הפוטוס, הלילית והפטוניה רעילים במיוחד לחתולים, עם זאת זוהי רשימה קטנה וישנם סוגי צמחים נוספים שיכולים להיות מסוכנים לחתולים שלנו.

פירות מסוימים-
חתולים מסויימים עלולים להגיב לא טוב לפירות הדר כמו התפוז והלימון וגם לפירות אחרים כמו קיווי ואבטיח ואף לירקות כמו כרובית.

בשר נא ועצמות-
בשר נא עשוי להכיל חיידקים רעילים שיכולים לגרום לבעיות במערכת העיכול של החתול. כמו כן, בשר נא עשוי להכיל חתיכות חדות או עצמות שיכולות לגרום לחנק או לקרע הוושת של החתול.

חלב-
למרות הדעה הרווחת, החתול לא באמת מעוניין ב"שמנת". למעשה, חתולים הם חיות טרף והתזונה שלהם מורכבת מרוב מוחלט של חלבונים מהחי. בדרך כלל, גורי חתולים שותים חלב במקום החלב של אימם החתולה. חלב בכמות גבוהה אף יכול לגרום לכאב בטן לחתולים בוגרים.

המאמר עזר לכם? איזה יופי! אנחנו כ"כ שמחים :)
קחו דקה מזמנכם להשאיר לנו תגובה למטה >

חזרה לבלוג

השאר תגובה

שים לב, התגובות צריכות לעבור אישור לפני שהן מתפרסמות.