לחתולים שפת גוף משלהם - איך תבין אם הם אוהבים אותך?

לחתולים שפת גוף משלהם - איך תבין אם הם אוהבים אותך?

כשזה מגיע להבנת הדרכים שבהן החתול שלך מבטא את אהבתו, אנחנו קצת מבולבלים. יש שחושבים שחתולים לא מראים אהבה והם יצורים קרים ועצמאיים. אומנם זאת לא האמת המדויקת – לחתולים יש דרכים משלהם להראות לכם שהם אוהבים אתכם ששונים לפעמים מהצורה שאנחנו רגילים לקבל חיבה. הבנת הסימנים השונים הללו יכולה לעזור לך לבנות קשר אמיתי וחזק.

גרגור

הגרגור של החתול הוא כמו שיר אהבה שמתנגן לכיוונך. כשהחתול שלך מגרגר ומזמין את ידך ללטף אותו, זו אינדיקציה ברורה לקשר שהולך ונבנה בניכם. חתולים לעולם לא יגרגרו ליד מישהו שאינם סומכים עליו ויימנעו ממגע ואפילו קרבה לאותו אדם.
מזל טוב! אם אימצת חתול והוא התחיל לגרגר אתה יכול להיות רגוע שהוא כבר רואה בך חבר.

קשר עין ומצמוץ

שפת החתולים מורכבת מסימנים ותנועות גוף – במקרה זה עיניהם מהוות סימן היכר לרגשותיהם. מבט ישיר בעיני החתול יכול להיחשב כהזמנה לקרב בהנחה שמדובר בחתול או אדם זר אז היזהרו – לפחות בהתחלה.
חתולים יכולים להחזיק זמן רב ללא מצמוץ (עיניהם לא מתייבשות כמו שלנו) וכשהם מסתכלים עלייך וממצמצים קלות בעיניהם זה סימן לאמון וחיבה, מין אמירה כזאת "אני סומך עליך ומרגיש בטוח בנוכחותך".
החתול מצמץ לכם? מזל טוב, הסימן השני לכך שהוא אוהב אתכם הוכח רשמית!

שוכב על הבטן

לעומת כלבים, שאוהבים שמלטפים לכם את הבטן, חתול חושף את בטנו כפעולה המבטאת אמון וחיבה. הבטן של החתול הוא האזור הרגיש והפגיע ביותר שלו (שווה ערך לזנב או שפם) לכן כשהחתול שלך שוכב על הבטן הוא לא מחכה שתלטף אותו, הוא מראה לך שהוא במצב פוטנציאלי של חוסר הגנה *מבחירה* לידך, כך הוא רק מסמן לך שנוח לו והוא בוטח בך.

מציג כל הזמן את החלק האחורי

הפעולה שהחתול שלך עושה כאשר הוא מראה לך את החלק האחורי שלו יכולה להיראות משונה ומוזרה. האמת שההסברים להתנהגות הזו קשורה בטבע של החתול.
כשהחתול היה גור קטן ועוד לא יכל לנקות לעצמו את הקקי – אימו החתולה הייתה מנקה לו את האיזור בעזרת הלשון שלה. בעצם הפעולה של החתול אומרת לך שהוא רואה אותך בתור אמא שלו החתולה. אז בפעם הבאה שהחתול מסובב לכם את התחת תדעו את הסיבה – אבל אל תלקקו שם שום דבר, במקום זה אתם יכולים לנשוף קלות על המקום.
סיבה נוסף היא הבלוטות הריח של החתול - לחתולים יש בלוטות ריח על הלחיים, כפות הידיים ובסיס הזנב. בכך שהם מציעים לך לרחרח את החלק האחורי שלהם, הם בעצם חולקים איתך את הריח שלהם – סימן נוסף לכך שהם אוהבים אותך.

הוא נותן לך להחזיק אותו על הידיים

חתולים ידועים בעצמאותם ובהעדפתם הברורה למרחב אישי. כאשר החתול שלך מאפשר לך להחזיק אותו בזרועותיך הדבר מסמל קשר חזק בינך לבינו. עצם החזקת החתול וההרמה שלו מעל הקרקע מעידה על מידה משמעותית של אמון, מכיוון שתחושה זו יכולה לגרום לחתולים להרגיש פגיעים. אם החתול שלך מרגיש בטוח מספיק כדי שיחזיקו אותו, הוא מפגין רמה עמוקה של קשר וחיבה כלפיך.

 

לסיכום, כל אחת מההתנהגויות הללו מעידות על כך שהחתול שלך אוהב אותך, מרגיש טוב בנוכחותך וסומך עלייך. על ידי הבנת הסימנים הללו, תהיה מצויד טוב יותר בתהליך יצירת מערכת יחסים משמעותית ומתגמלת עם בן המשפחה הפרוותי שלך.

חזרה לבלוג

השאר תגובה

שים לב, התגובות צריכות לעבור אישור לפני שהן מתפרסמות.