החיים עם גור חתולים חדש - איך ניגשים לזה?

החיים עם גור חתולים חדש - איך ניגשים לזה?

אימצתם גור חתולים? הכירו אתגרים עם הגור הכי חמוד בעולם.

החלטת לאמץ חתלתול לביתך, וזוהי חוויה מרגשת ומחממת לב. יחד עם השמחה באה האחריות כלפי גור החתולים החדש. יש לא מעט נושאים לכסות על גידול חתולים וכאן נעבור על חלקם:

ארגז החול

נתחיל בהיגיינה,
הרגלת החתול לארגז החול הוא אחד השלבים הראשונים והקריטיים ביותר בחינוך. שים לב שיש לחתול שלך ארגז חול נקי בגובה של 5 ס"מ חול (לפחות) והוא אכן יודע היכן וכיצד לעשות את צרכיו. חינוך החתול לעשות את צרכיו בארגז חיונית לשמירה על סביבת מגורים נקייה ונעימה.
רוב הגורים מעדיפים באופן טבעי לחפור ולקבור את הפסולת שלהם, כך שהם עלולים ללכת לארגז החול באופן טבעי והגמילה לא תהיה ארוכה.

חשוב להישאר סבלניים מכיוון שיכולות לקרות תאונות. אם החתול לא עשה את צרכיו בארגז נקה את הבלגן מבלי לנזוף בגור (בשונה מכלבים). השתמש בחומר ניקוי כדי להעלים כל שארית ריח, שכן ריחות מתמשכים עלולים לסמן שזה המקום לעשות את הצרכים במקום בארגז החול.

טיפ: אם החתול ממשיך לעשות את צרכיו ברחבי הבית, קחו את הצרכים ושימו אותם בתוך הארגז, הריח יעודד אותו לעשות את צרכיו בארגז.
טיפ 2: אם החתול עושה פיפי מחוץ לארגז יכול להיות שמדובר בדלקת בשתן, מומלץ ללכת לוטרינר במקרה כזה.

גור חתול פרסי

בחירת חול
חתולים עשויים להיות רגישים למרקמים או ריחות מסוימים.
נסה עם סוגים שונים של חול כדי למצוא את זה שהחתול מעדיף.
הימנע משימוש בחול גבישי / קריסטלי עבור גורים צעירים מאוד, מכיוון שהם עלולים לבלוע אותו.
מומלץ להשתמש בחול מסוג: מתגבש / רגיל לפי העדפה אישית.

גירוד רהיטים

גירוד היא התנהגות חתולית טבעית המשרתת מספר מטרות: שמירה על חדות הטפרים, וסימון טריטוריה. כדי למנוע מהחתול לשרוט רהיטים, שקול את האסטרטגיות הבאות:

ספק עמודי גירוד: השקיעו בעמודים וקירות גירוד העשויים מחומרים שונים כמו סיסל, קרטון או שטיח. הצב אותם בצורה אסטרטגית סביב הבית שלך כדי להציע פתרונות חלופיים לגירוד הרהיטים.

חיזוק חיובי: בכל פעם שהחתול שלך משתמש בעמוד הגירוד, תגמל אותו בשבחים או פינוקים.
חיזוק חיובי יעודד אותו להמשיך ולהשתמש במשטח המתאים.

גזירת ציפורניים: גזוז באופן קבוע את ציפורני החתלתול שלך כדי להפחית את הסיכון לשריטות.
יש להרגיל את החתול לגזירת הציפורניים בהדרגה ולתגמל אותו לאחר מכן.

צעצועים אינטראקטיביים: עורר את הסקרנות הטבעית של החתלתול שלך עם צעצועים אינטראקטיביים המספקים גירוי נפשי ומעודדים פעילות גופנית – כך שהסיכוי שהמיקוד שלו יהיה בהרס הספות והבית קטן למדי.

סביבה בהשראת הטבע: צור סביבה מגרה עם עצים מטפסים, נקודות מסתור ואזורי מנוחה נעימים. הדבר מעודד חקירה ומפחית את הסבירות להתנהגויות הקשורות לשעמום.

לסיכום, גור חתולים חדש בבית הוא הרפתקה מדהימה, תזכו לחיות עם החייה הכי מסקרנת ומדהימה בטבע וכמובן שתזכו לחבר חדש לחיים. מזל טוב!

חזרה לבלוג

השאר תגובה

שים לב, התגובות צריכות לעבור אישור לפני שהן מתפרסמות.