איך לבחור מזון איכותי ולספק לחתולך תזונה נכונה

איך לבחור מזון איכותי ולספק לחתולך תזונה נכונה

בין אם צירפתם רק עכשיו חתול למשפחה או שאתם בעלי חתולים ותיקים, אנו בטוחים שהמאמר יכול ללמד אתכם לפחות משהו אחד חדש על תזונה ובריאות החתול שלכם.

חתולים הם חיות מחמד גרגרנים, וכאשר מדובר על הבריאות הפיזית והגופנית שלהם אי אפשר שלא לדבר על האוכל שאנו נותנים להם וההשפעה שלו על החיים הבריאים שלו.
כדי לשמור על החתולים שלנו בריאים, פעילים ובעלי פרווה מטופחת תזונה איכותית היא מרכיב קריטי במיוחד.
בעוד שפרמטרים שונים כמו משקלם, גילם ומצבם הבריאותי יכולים להשתנות, ישנם עקרונות בסיסיים שיכולים לעזור לנו בעלי החתולים לבחור מזון המתאים לחתול שלנו.
*מאמר זה נכתב כדי לעזור לכם להבין את הצרכים הטבעיים של החתולים בכללותם ואין מדובר על העדפה בין מותג בית כזה או אחר.

רכיבים עיקריים -

הרכיבים העיקריים במזון החתול מכילים חלבון, שומן, ופחמימות. הכמות והאיכות של החומרים הללו חשובה לבריאותו של החתול. חתולים צריכים כמות חלבון גבוהה באיכות גבוהה כדי לתמוך בבניית שרירים, רקמות ומערכת החיסון שלהם. השומן מספק אנרגיה והינו חיוניים לפעילות במוחית והפיזיולוגיות בגוף. כדאי לוודא שהמזון מכיל שומנים בינוניים, כולל חומצות שומן אומגה-3 החשובות לבריאות הלב והמוח.

מזון המספק את הצרכים התזונתיים של החתולים בצורה טובה יותר צריך להיות בעל כמות ואיכות חלבון גבוהה, כמות בינונית של שומנים ומעט מאוד פחמימות.
כדאי להימנע ממזונות המכילים תוספים מיותרים וחומרים כימיים המזיקים לבריאות החתול.
יש לשלב בין אוכל יבש לחתול לאוכל רטוב במידה והחתול שלהם לא צורך את כמות המים המומלצת ביום (200 מ"ל).
גישה תמידית למים חיונית עבור החתול שאינו בעל בלוטות צמא טבעיות וכן בעל סיכוי גבוה יותר להתייבש בימי הקיץ החמים.

מזון המיועד לחתולים זקנים כולל רמות מתקדמות של חומצות שומן אומגה-3 החשובות לפעילות המוח ולבריאות הלב של החתול.

מזון לחתולים- כל מה שצריך לדעת

שעות האכלה:

כדי ליצור שגרת האכלה בריאה הגדר זמני אכילה קבועים. חתולים הם חיות מחמד גרגרניות ובטבעיותם הם רגילים לצרוך מספר ארוחות קטנות במשך היום אך לא פעם מנשנשים להם סתם משעמום וסובלים מעודף שומן / הקאות. ניתן לשנות את התזונה של חתולך בהתאם לצרכים שלו, משקלו וכו'. זוהי הזדמנות להגדיר מחדש שגרת האכלה בריאה יותר בשעות קבועות שמתאימות גם לכם וגם לחתול. ניתן להיעזר במתקני האכלה עם כמויות האכלה מוגדרות מראש, במיוחד לעסוקים בנינו שלא מעוניינים להאכיל את החתול 6 פעמים ביום מנות קטנות (כמו שצריך)

כמות הצריכה:

כמות האוכל שחתולך צורך ביום צריך להיות בהתאמה למשקל גופו ולפעילותו הגופנית. גור חתולים אוכל יותר מחתול צעיר / בוגר כי הוא בונה את עצמותיו, חתול צעיר / בוגר אוכל בכמות גדולה יותר מחתול מבוגר. חשוב לעקוב אחרי המשקל של החתול והפעילות שלו במהלך היום ולשקלל את הכמות המתאימה ביותר עבור.
אין להשאיר אוכל בפני החתול כל הזמן, אלא לתת לו אכילה בזמנים מוגדרים.

תזונה נכונה היא הבסיס לאורח חיים בריא לחתולך. תזונה נכונה יכולה לשפר את מערכת החיסון, לתמוך בבריאות העור והפרווה, לשפר את תפקודי הלב והגוף, לשפר את הזמינות של החתול לפעילות פיזית, לשמור על איכות החיים ולהבטיח לו עתיד בריא ומאושר.

לסיכום, בחירת מזון איכותי היא הפרט החשוב ביותר לבריאות ורווחת החתול שלך. תיקרא רשימת הרכיבים בעיין, בדוק את הערכים התזונתיים ושאל והשווה. ההשקעה במזון איכותי עשויה לחסוך לך בטיפולי רפואה בעתיד ולתת לחתולך את החיים הכי טובים שאפשריים. זכרו תמיד, חתול בריא הוא חתול מרוצה ושמח.

חזרה לבלוג

השאר תגובה

שים לב, התגובות צריכות לעבור אישור לפני שהן מתפרסמות.